poniedziałek, 21 Październik 2019

Na kogo możemy zagłosować w niedzielę 13.10?

- Reklama -

W najbliższą niedzielę 13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Zgodnie z opublikowanym 9 sierpnia 2019 roku w Dzienniku Ustaw postanowieniem Prezydenta RP w sprawie zarządzenia wyborów posłów do Sejmu i Senatu. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do godziny 21:00. Zobacz na kogo będziesz mógł zagłosować!

Ustawodawca w 2015 r. wprowadził obowiązek stosowania we wszystkich wyborach, przeprowadzanych od dnia 1 lipca 2016 r. przezroczystych urn wyborczych. Kodeks wyborczy stanowi, że urna wyborcza jest wykonana z przezroczystego materiału. Stosowanie przezroczystej urny nie przeczy tajności głosowania, ponieważ wyborca jest zobowiązany wrzucić kartę do urny w taki sposób, aby strona zadrukowana była niewidoczna.

Kandydaci do Sejmu:

Lista numer 1 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

- Reklama -

1. KOBYLARZ Andrzej Sławomir, parlamentarzysta Domachowo
2. TRAWICKI Krzysztof Gabriel, lekarz weterynarii, Bytonia
3. PAWŁOWSKA Maria Urszula, prawnik, Mikoszewo
4. KUCHAREK Adam Antoni, przedsiębiorca, Tczew
5. KACZYŃSKI Leszek Józef, rolnik, Rościszewo
6. SARNOWSKI Wojciech Ireneusz, inżynier produkcji, Mały Bukowiec
7. BIERNACKI Paweł Piotr, nauczyciel, Miastko
8. CYMERYS Wojciech, inżynier rolnik, Postolin
9. TUSK Lucyna Maria, sprzedawca, Straszyn
10. NOWAK Bartosz Kazimierz, rolnik, Stogi
11. DASZKIEWICZ Maria Jolanta, ekolog, Starogard Gdański
12. KŁOS Małgorzata Maria, księgowa, Sopot
13. WERONIECKI Bartosz Szymon, inżynier leśnik, Pelplin
14. GRAHN Marianna, ekonomista, Sopot
15. MICHALAK Leszek, mistrz cukiernictwa, Pruszcz Gdański
16. KAMIŃSKI Paweł, przedsiębiorca, Gdańsk
17. DOMBROWSKA-GRUBBA Beata Agnieszka, ekonomista, Gdańsk
18. HOŁUBOWSKI Bartosz Rafał, student turystyki, Gdańsk
19. RYBAKOWSKA Małgorzata, przedsiębiorca, Gdańsk
20. MŁOT Andrzej, prawnik, Gdańsk
21. PASZEK Krystyna, rolnik, Grabowo
22. DĄBEK-STOBIERSKA Janina Mariana, uczyciel, Koszwały
23. GRAJOSZEK Zbigniew Mariusz, inżynier rolnik, Wocławy
24. DORNIAK Tomasz, inżynier środowiska, Żukowo

Lista numer 2 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. SELLIN Jarosław Daniel, parlamentarzysta, Warszawa
2. PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej, adwokat, Gdańsk
3. ŻEBROWSKI Arwid Marek, audytor, Kaniczki
4. KILIAN Jan, parlamentarzysta, Starogard Gdański
5. CYMAŃSKI Tadeusz, parlamentarzysta, Malbork
6. SMOLIŃSKI Kazimierz, adwokat, Tczew
7. RABENDA Karol Kazimierz, historyk, Gdańsk
8. CELMER Sylwia Agnieszka, starosta, Michorowo
9. KORALEWSKI Kazimierz Marian, kierownik projektu, Gdańsk
10. RAKOWSKI Tomasz Jędrzej, przedsiębiorca, Gdańsk
11. PETKOWSKI Paweł Piotr, socjolog, Sopot
12. KEMPA Anna Magdalena, specjalista administracji publicznej, Trąbki Wielkie
13. SULEWSKA Katarzyna Joanna, prawnik, Gdańsk
14. WIECZOREK Jan Antoni, urzędnik państwowy, Miłoradz
15. GÓRNIAK Sonia Anna, ekonomista, Gdańsk
16. WITTNER Marcin Daniel, politolog, Rusocin
17. STOLC Grażyna Jadwiga, nauczyciel, Pączewo
18. CABAJ Joanna Dorota, nauczyciel, Gdańsk
19. JASIŃSKI Mirosław, nauczyciel religii, Malbork
20. WAŃCZYK-KULPIŃSKA Katarzyna Maria, specjalista do spraw organizacji i rozwoju sprzedaży, Rajkowy
21. BROŻEK Anna, ekonomista, Pruszcz Gdański
22. IMIANOWSKA Barbara, kierownik domu kultury, Gdańsk
23. STANKIEWICZ Filip Andrzej, muzealnik, Gdańsk
24. RACZAK Grzegorz, lekarz-specjalista kardiologii, Gdańsk

Lista numer 3 – KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. MACIEJEWSKA Beata Monika, edukatorka, Gdańsk
2. BANACH Jolanta Maria, nauczyciel, Gdańsk
3. KOWALCZUK Łukasz, psycholog, Gdynia
4. ŚNIEG Andrzej Stanisław, inżynier rolnictwa, Pastwa
5. PIĘKOŚ Michał Rafał, specjalista bankowości, Sopot
6. OCHOCKA Iwona, przedsiębiorczyni, Knybawa
7. STROJNY Olga, inżynier budowy mostów, Gdańsk
8. GWOŹDŹ Edward Rajmund, inżynier budownictwa okrętowego maszyny i siłownie okrętowe, Gdańsk
9. HRYNIEWSKI Wojciech, programista aplikacji, Gdańsk
10. NOWAK Karolina, spedytor, Nowa Wioska
11. KRÓL Judyta Anna, pedagog, Pruszcz Gdański
12. PACEK Igor, student, Luzino
13. HODERNY Adam Ryszard, emerytowany oficer sił zbrojnych, Malbork
14. GREKULAK Ksenia, fizjoterapeutka, Sztum
15. KŁOS Wojciech Jakub, programista aplikacji, Gdańsk
16. CYGAN Mirosław Wojciech, nauczyciel – trener, Gdynia
17. STAŻEWSKA Anna Ewa, analityk baz danych, Gdańsk
18. WADLEWSKA Lucyna Beata, dyrektor handlowy, Pruszcz Gdański
19. BYLICA Bartosz, specjalista do spraw marketingu i handlu, Rotmanka
20. MARKIEWICZ Dorota Maria,magazynier, Pruszcz Gdański
21. WICHERT Marcin Krystian, technik administracji, Starogard Gdański
22. ŻOCHOWSKA Anna Kazimiera, adwokat, Gdańsk
23. SZKUDLAREK Joanna Dorota, filozof, Gdynia
24. KOPERSKI Romuald Wincenty, muzyk, Gdańsk

Lista numer 4 – KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. URBANIAK Michał Piotr, przedsiębiorca, Mosty
2. PRUŚ Sylwester Zbigniew, fizyk, Gdańsk
3. MOJZESOWICZ Wojciech, rolnik, Gogolinek
4. ZABOROWSKI Arkadiusz, technik rolnik, Skarszewy
5. WELKA Michał, inżynier elektryk, Gdynia
6. OCHAŁ Andrzej, technik ochrony mienia, Prabuty
7. WYSOKIŃSKA Monika Agnieszka, rolnik, Ustka
8. RABĘDA Krzysztof, logistyk, Gdańsk
9. CZARNECKA Anna, przedsiębiorca, Juszkowo
10. PAWEŁCZAK Barnaba Bogusz, dyrektor operacyjny, Sopot
11. PAPROCKA Małgorzata Maria, aktorka, Gdynia
12. PIASECKA Dorota Magdalena, architekt, Sopot
13. PASZKO Dagmara, urzędnik, Gdańsk
14. LABUDA Katarzyna, technik ekonomista, Amalka
15. SEREDYŃSKI Konrad Bartłomiej, technik elektronik, Drzewina
16. BRODNICKA Kamila Kinga, specjalista w dziale zakupów, Gdańsk
17. FALIŃSKA Urszula, emeryt, Gdynia
18. LANDOWSKA Agnieszka Monika, muzealnik, Rumia
19. SZABLEWSKA Joanna Maria, grafik komputerowy, Rumianek
20. WILK Piotr Jerzy, specjalista kontroli jakości, Starogard Gdański
21. ADAMOWICZ Emilia Regina, pedagog, Bydgoszcz
22. CHOJNACKA Izabela Anna, pracownik socjalny, Gdańsk
23. STĘPKOWSKI Adrian, inżynier ds. projektowania oprogramowania, Gdańsk
24. KRZYWKOWSKI Marcin Piotr, naukowiec, Tczew

Lista numer 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. NEUMANN Sławomir Arkadiusz, ekonomista, Rokocin
2. WAŁĘSA Jarosław Leszek, politolog, Gdańsk
3. POMASKA Agnieszka Dominika, politolog, Gdańsk
4. ADAMOWICZ Piotr, dziennikarz, Gdańsk
5. CHMIEL Małgorzata, inżynier architekt, Gdańsk
6. SARNOWSKI Józef Leon, inżynier rolnik, Czernin
7. BOROWCZAK Jerzy Stanisław, technik mechanik, Gdańsk
8. WIDZ Piotr, nauczyciel, Kwidzyn
9. BAUĆ Piotr Paweł, nauczyciel akademicki, Gdańsk
10. BAGIŃSKI Piotr Wojciech, nauczyciel, Sopot
11. WÓJCIK Małgorzata Joanna, architekt, Gdynia
12. GANCAREWICZ Monika Katarzyna, ekonomistka, Starogard Gdański
13. LISEK Krzysztof, dyplomata, Kłodawa
14. SKONIECZNY Stefan Leon, ekonomista, Pruszcz Gdański
15. MICHALSKI Jacek Wojciech, nauczyciel, Nowy Dwór Gdański
16. KACPROWICZ Beata Maria, nauczyciel, Malbork
17. KULAS Jan Edward, nauczyciel, Tczew
18. HANDKE-OWSIAK Alicja, przedsiębiorca, Tczew
19. CZYŻEWSKA Agata Anna, studentka, Gdańsk
20. POBŁOCKA Natalia Zuzanna, mgr inż. architekt, Sopot
21. ŚLEDŹ Mariusz, nauczyciel, Małe Walichnowy
22. MAJ Lucyna, pielęgniarka, Prabuty
23. REZMEROWSKI Roman Kazimierz, mgr inż. rolnictwa, Turze
24. LIEDER Ewa, ekonomistka, Gdańsk

Kandydaci do Senatu

1. SZYMAŃSKI Antoni, parlamentarzysta, Gdańsk – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
2. ŚWILSKI Ryszard Jan, politolog, Cieplewo – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

- Reklama -
Tomasz Koloshttps://kociewie.online
Redaktor portalu KOCIEWIE.online

Warto przeczytać

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Sejmu!

📊 Według pierwszych sondażowych wyników, wybory parlamentarne do sejmu i senatu zwycięża Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,6 proc., zdobywając 239 mandatów w Sejmie. 🥇 💪Frekwencja podczas wyborów wyniosła ponad 61,1 proc. 📷Obejrzyjcie zdjęcia z wieczoru wyborczego zorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość w Gdańsku.

IV Gala Zapasów w Pelplinie za nami!

Gala 20-lecia KATOLIKA w Tczewie

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: