poniedziałek, 21 Październik 2019

„Wieśniacy” z WKS Lignowy Szlacheckie… wygrali z goliatem!

Wczorajszy dzień przeszedł do historii klubu, jak i piłki Lignowskiej. W trzeciej rundzie Pucharu Polski przyjechała do nas 4-ligowa Wda Lipusz. Tego dnia nie byliśmy faworytem spotkania, ale nikt nie zabronił nam walczyć. Do meczu podeszliśmy najmocniejszą jedenastką.

Od początku na boisku panowało pełne skupienie. Pierwsze minuty spotkania polegały na obserwacji rywala aby zweryfikować ich słabe strony. Trzy poziomy rozgrywkowe to widoczna różnica w stylu gry. My stawiliśmy czoła zespołowi z 4 ligi i nie poddaliśmy meczu już na początku. Co więcej, to my pierwsi zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, gdzie z rzutu wolnego mocnym strzałem popisał się Mateusz Szołtun. Uderzenie było na tyle mocne, że sprawiło trudności bramkarzowi, który odbił piłkę przed Siebie. Na szczęście jako pierwszy do piłki doszedł nasz kapitan – Kamil Cyganowski i pewnym strzałem pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Radość na ławce rezerwowych, kibiców, jak i graczy z wyjściowego składu była nie do opisania. Wda po utracie gola rzuciła się do odrabiania straty.

Po jednym z fauli doszło do przepychanek oraz padały niecenzuralne słowa z ławki rezerwowych gości w kierunku naszych piłkarzy. Od tego momentu gra zaostrzyła się jeszcze bardziej. Goście próbowali zagrozić naszej bramce, ale skutecznie broniliśmy im dostępu do pola karnego. Udało nam się strzelić kolejną bramkę, lecz sędzia kontrowersyjną decyzją odgwizdał spalonego. Wywołało to w nas ogromną złość. Na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem.

Chwila odpoczynku oraz zmiana w składzie-wchodzimy na drugą połowę. Od teraz zaczyna się walka o każdy metr na boisku, by nie doprowadzić do utraty bramki. W 55 minucie po błędzie naszego obrońcy Wda doprowadza do wyrównania. Trener dokonuje kolejnych zmian w składzie. Do 60 minuty na boisku można było zauważyć różnicę w klasach zespołów, Wda dała się poznać z najmocniejszej strony. Po upływie godziny meczu goście zaczęli grać długimi podaniami za obrońców, żeby tylko wydrzeć zwycięstwo. My sumiennie broniliśmy dostępu do naszej bramki i staraliśmy się wyjść kontrą.

W 80 minucie rzut z autu prosto do Mateusza Szołuna, który zastawiając się ciałem odwrócił się w kierunku bramki i z narożnika 16-metra zawija w samo „okienko”. Bramkarz w tej sytuacji był bezradny. Ogromna radość kibiców wraz ze wszystkimi zawodnikami. Ostatnie 10 minut to obrona korzystnego wyniku dla naszej drużyny. Gwizdek końcowy przyniósł falę euforii i niedowierzania w naszych szeregach a w drużynie przeciwnika żal i rozczarowanie przegraną. Tego dnia Dawid wygrał z goliatem. Od początku skazywani na porażkę, nazwani wieśniakami zawodnicy WKS-u eliminują 4-ligowca z Pucharów. Mecz pozostanie w pamięci wszystkich mieszkańców na długie lata. A my skupiamy się na kolejnym meczu ligowym, na który zapraszamy w sobotę do Straszewa o godzinie 16:00.

Szołtun Mateusz ⚽

Użyte określenie „wieśniacy” pochodzi z oryginalnego tekstu nadesłanego do redakcji.

Redaktor portalu KOCIEWIE.online

Warto przeczytać

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Sejmu!

📊 Według pierwszych sondażowych wyników, wybory parlamentarne do sejmu i senatu zwycięża Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,6 proc., zdobywając 239 mandatów w Sejmie. 🥇 💪Frekwencja podczas wyborów wyniosła ponad 61,1 proc. 📷Obejrzyjcie zdjęcia z wieczoru wyborczego zorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość w Gdańsku.